sadsad x
asdasd
Sırala
Üçlü Görünüm
Dörtlü Görünüm
Toplam 8 ürün görüntüleniyor.
1 2

Çay Süzgeci Nasıl Kullanılır?

Çay süzgeci , çay keyfini sizin için daha leziz bir hale getirmek için kullanılan mutfak gereçlerindendir. Öncelikle çay süzgecini ihtiyaç alanınıza göre nerede kullanacağınız önemlidir. Önemli olan bir diğer konu ise ürünleri demliğin dışında mı yoksa içinde mi kullanacağınız konusudur. Örneğin; demlik içi bir çay süzgeci istiyorsanız demliğinizin şekline ve boyutuna uygun bir süzgeç seçmelisiniz. Sağlığınız açısından uzun demleme süresi boyunca paslanmaz çelik materyalini tercih etmelisiniz. Bitki çayı içecekseniz uygun miktardaki bitki çayını kapaklı süzgecinizin içine koyup kupanızdaki sıcak suyun içine sokarak kullanabilirsiniz. Süzgeç seçimi yaparken ürünündeki deliklerin sıklığına dikkat etmelisiniz. Sık delikli süzgeçler çay yapraklarını bardağa daha az geçirdiği için tortusuz içecekler hazırlanmanızda size yardımcı olur.

Kararan Çay Süzgeci Nasıl Temizlenir?

Temizlemeye öncelikle çay yapraklarını süzgecin üzerinden alarak başlamalısınız. Daha sonra süzgeci sirkeli karbonatla nazikçe ovduğunuzda çay süzgecinizin renginin açıldığını ve parlamaya başladığını görebilirsiniz. Sirke ve tuz karışımı da metalleri parlatmak için en çok başvurulan yöntemlerdendir. Sirke ve tuzu karıştırıp küçük bir fırçayla nazik bir şekilde kararan süzgecin üzerine uygularsanız sonuç sizi memnun edecektir.

Çelik Çay Süzgeci Nasıl Temizlenir?

Çelik süzgeçleri ister elinizle, ister bulaşık makinenizle yıkayabilirsiniz. Çelikleri bulaşık makinesinde yıkayabilmeniz, temizlik ve parlaklık açısından sizlere oldukça kolaylık sağlar. Aynı zamanda limon kabuklarının dış yüzeyiyle çay süzgecinizi nazikçe ovalayarak süzgecinizin parlamasını sağlayabilirsiniz.

Çay Süzgeci Ölçüleri Nasıldır?

Çay süzgeçleri kullanım yerlerine göre farklı ölçülerde üretilirler. İnce belli çay bardakları için üretilen süzgeçler bardağın ağzına sığabilecek şekilde küçük boyutlarda tasarlanırken kupalar ve büyük bardaklar için daha büyük boyutlardaki süzgeçler tercih edilmelidir Demlik boyutlarına göre ayarlanabilen süzgeçleri demliğinizin büyüklüğüne göre ayarlayabilirsiniz. Bitki çayı demleme amacıyla kullanılan süzgeçlerde ise bardağın boyutu göz önünde bulundurulmalıdır. Sallama çay süzgeci standart olarak tüm kupalara kolaylıkla sığacakşekilde üretilmiştir.
Kaliteli Çay Süzgeci Nereden Alınır?
Süzgeçler kullanılan materyale, kullanım alanına ve set halinde satılıyorsa setlerin içeriğine göre değişebilir. En kaliteli çay süzgeci fiyatları Narin Metal’de sizleri bekliyor. Siz de ihtiyacınıza ve bütçenize en uygun süzgeci seçip sevdiklerinizle dilediğinizce çay keyfi yapabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.