sadsad x
asdasd
Sırala
Üçlü Görünüm
Dörtlü Görünüm
Toplam 2 ürün görüntüleniyor.

Makarna Süzgeci Nasıl Kullanılır?

Makarna süzgeci, suda haşlanan makarnanın suyunu süzmek için üretilmiş olan bir mutfak gerecidir. Süzgeç iki yöntemle kullanılabilir. Bunlardan ilki; Süzgecin lavaboya konulması ve tencerede bulunan makarnanın süzgecin içerisine boşaltılmasıdır. Yapılan bu işlem sonrasında makarnanın süzülmesi beklenir. Makarna süzme aşamasında süzgeç, tencerenin üzerine koyulur. İkinci olarak; süzgeç tencerenin içerisine oturtulduktan sonra tencerenin içerisindeki su lavaboya boşaltılır. Böylece hem makarna tencerenin içerisinde kalmış hem de su boşaltılmış olur. Bu şekilde makarnanın tekrardan tencereye aktarılması gerekmediğinden zaman kaybı da önlenmiş olur.

Makarna Süzgeci Nasıl Temizlenir?

Deterjanınızın üzerine döktüğünüz bulaşık süngeri yardımıyla, makarna süzgecinizi nazikçe ovalayarak temizleyebilirsiz. Süzgecin deliklerinde makarna parçası kalıp kalmadığına dikkat etmelisiniz. Paslanmaz çelikten yapılmış süzgeçleri, bulaşık makinesinde rahatlıkla yıkayabilirsiniz.

Hangi Makarna Süzgeci Kullanılmalı?

Makarnayı süzmek için küçük delikli ve ayaklı bir süzgeç daha iyi olur. İri delikli süzgeçler pişme suyunun bir anda boşalıp makarnaların birbirine yapışmasına neden olur. Oysaki makarnayı bir miktar nemli bırakmakta fayda vardır. Ayaksız olan süzgeçlerin dezavantajı; lavaboda deterjan kalıntıları varsa dökülen su aracılığıyla kalıntıların makarnaya sıçramasına sebep olmasıdır.

Süzgeç Özellikleri Nasıl Olmalı?

Plastik ve silikon olan süzgeçler metal ve çelikle üretilen süzgeçlere göre çok daha sağlıksızdır. Bu nedenle makarna süzgeci kullanımında yapılması gereken; süzgeci metal ya da çelik olarak seçmektir. Plastikten süzgeçler fiyat olarak daha uygun olsa da kullanan kişilerin sağlığı açısından büyük bir tehlike yaratır. Fiyatı nedeniyle tercih edilen plastik süzgeçler çok daha çabuk deforme olacağı için verdiğiniz paranın boşa gitmesine neden olacaktır. Süzgecin kulplu olması makarnanın tencereye boşaltılması açısından ve kullanım kolaylığından ötürü tercih edilmelidir. Süzgeci seçerken deliklerinin küçük ve sık olmasına dikkat etmelisiniz. Küçük boyutlu bir süzgeç ağzı tam kapatmayacağı için gideri tıkayabilecek malzemelerin kaçmasına ve lavabonuzda tıkanmalara yol açabilir. Bu yüzden büyük ebatlardaki süzgeçleri tercih etmelisiniz.
Makarna Süzgeci Neyden Yapılır?
Makarna süzgeci genellikle; paslanmaz çelik, metal ve plastikten yapılır. Plastik ve silikon malzemelerden yapılmış olan süzgeçler de mevcuttur.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.