sadsad x
asdasd
Blog

Sofra Servisinde Bulunması Gerekenler

09 Kasım 2020
Sofra Servisinde Bulunması Gerekenler

Bir masanın düzenlenme şekli sizi her zaman heyecanlandırmalıdır. Bununla birlikte, başarı sadece lezzetli yemeklerde değil, aynı zamanda güzel bir şekilde ayarlanmış yemek masasında da yatmaktadır. Bunu başarmak için uygun yemek takımı, çatal bıçak takımı, bardak ve diğer yemek masası aksesuarlarına ihtiyacınız vardır. Narin Metal sofra takımı koleksiyonu, ailenizle veya arkadaşlarınızla yemek yemeniz veya bir kadeh kaliteli şarap, kahve veya çayın tadını çıkarmanız için size renkli çeşitli yemek hizmetleri, tabaklar, bardaklar, çatal bıçak takımları ve diğer sofra gereçleri ve aksesuarları sunar.

 

Mutfakta Saklamanız Gereken Çok Şey Var

09 Kasım 2020
Mutfakta Saklamanız Gereken Çok Şey Var

Günümüzde her gün taze yiyecekler almak bizim için genellikle sorun değil. Bununla birlikte, meyve, sebze, salam, peynir, et, ekmek ve hamur işleri veya un, şeker, tuz, baklagiller vb. kuru gıda maddeleri olsun, hemen tüketime yönelik yiyecekleri daha az satın alıyoruz.Böyle bir durumda, kiler, bir depo veya bir buzdolabı kesinlikle işe yarar. Bununla birlikte, yiyeceklerinizi nereye koyacağınız sorusuna ek olarak, bunları nasıl saklayacağınız sorusunu da ele almanız gerekir. Kural olarak, ısı, ışık ve nem tüm gıda maddeleri için zararlıdır. Bazı meyve ve sebzeler ayrı ayrı saklanmalıdır ve aynı durum yoğun aromalı gıda maddeleri için de geçerlidir. Aynı şekilde tüm gıda maddeleri aynı şekilde ve aynı yerde depolanmamalıdır.

A’dan Z’ye Sofra Düzeni

09 Kasım 2020
A’dan Z’ye Sofra Düzeni

Masanın görünümü, sofranın beklentisini gösterir ve yemeklerin tadını çıkarmanın kilit unsurudur. Düğünler, ziyafetler, iş yemekleri gibi daha resmi etkinlikler, tabak, cam ve çatal bıçak takımlarının masaya yerleştirilmesinde belirli bir protokol gerektirir. Bu, her bir çatal bıçak parçasının, tabakların, bardakların ve peçetenin nereye ve nasıl yerleştirildiğini bilmekle ilgilidir. İlk yerleştirilecek eşyalar tabaklar ve çatal bıçak takımıdır.

Her Mutfakta Bulunması Gereken Züccaciye Ürünleri

09 Kasım 2020
Her Mutfakta Bulunması Gereken Züccaciye Ürünleri

Aktif bir mutfağa sahip olmak için gerekli olan tüm şeyleri stoklamaya hazırsanız her mutfakta bulunması gereken züccaciye ürünlerini keşfetmeye başlayın!

 

Gıda Saklama Kabı Kullanmanın Yararları

09 Kasım 2020
Gıda Saklama Kabı Kullanmanın Yararları

Yemeğinizi doğru şekilde saklamak, kendinizi ve ailenizi gıda zehirlenmesinden korumanın en iyi yollarından yalnızca biridir. Yiyecekler uygun şekilde depolanmaz ve soğutulmazsa, içindeki zararlı bakteriler hızla büyüyerek yiyeceklerin bozulmasına ve olası hastalıklara yol açabilir. Bakterilerin büyümesini durdurmaya yardımcı olmak için artıkları olabildiğince çabuk soğutun veya dondurun (ideal olarak hazırlandıktan sonra iki saat içinde). Kalanlar, olası kontaminasyonu en aza indirmek için sıkı kapanan kapakları olan kaplara konulmalı veya plastik örtü ile sıkıca kapatılmalıdır. Yiyecek kapları gıdanın ömrünü uzatır ve kurumasını, dondurucu yanığı geliştirmesini ve kokuları emmesini engeller. Yiyecek saklama kaplarınızın temiz olduğundan ve bunları yalnızca yiyecekleri ve artıkları saklamak için kullandığınızdan emin olun. Yiyecek saklama kaplarını birçok farklı faydası bulunur.

Kahve Lekeleri Kupalardan Nasıl Çıkar?

09 Kasım 2020
Kahve Lekeleri Kupalardan Nasıl Çıkar?

Kupalarınızın rengi kahve veya çay lekeleri nedeniyle değişti mi? Bu lekeler özellikle inatçı ve çıkarılması zor olabilir, zamanla oluşurlar ve gerçekten yerleşirlerse sizi daha da zorlayabilirler. Ancak, onları çıkarmak için kullanabileceğiniz çeşitli ev yapımı temizleyiciler vardır. Bu yöntemler ile kupalarınız tekrar beyaz olabilir.

Mutfağın Tarihçesi

09 Kasım 2020
Mutfağın Tarihçesi

Eski zamanlarda insanlar, dışarıda yerde inşa edilen açık ateşlerde yemek pişirirlerdi. Daha sonra, ahşabı ve yiyeceği tutmak için basit kagir yapılar kullanıldı. Orta Çağ'da yiyecekler genellikle ateşin üzerinde asılı duran metal kazanlara yerleştirilirdi. Bu pişirme alanları doğal olarak insanların birincil ısı, ışık, güvenlik ve tabii ki yiyecek kaynağı oldukları için toplanmalarına neden oldu. Yangınlardan çıkan duman ve is, bacaların evlerde yaygın olarak kullanıldığı 16. yüzyıla kadar büyük bir sorundu. Bir bacayla büyük salondan duman çekildi ve bu da nefes almayı ve şöminelerde büyük pişirme ateşleri oluşturmayı kolaylaştırdı.

Ekmek Kutusu Nedir?

09 Kasım 2020
Ekmek Kutusu Nedir?

Ekmek kutusu, ekmek ve diğer unlu mamullerin depolanması için kullanılan bir kaptır. Bir ekmek kutusu, düzenli mutfak yüzeylerinin korunmasına yardımcı olurken ekmeği taze tutmak amacıyla tasarlanmıştır. Tipik olarak, bu kutular çok sıkı bir şekilde kapatılmıştır. Amaçlandığı gibi çalıştıklarında nemi hapseder ve ekmeğin çok çabuk bayatlamasını önlerler. Ekmeği ve diğer unlu mamulleri böcek gibi zararlılardan korumada da yardımcı olabilirler. Ekmek kutusunun avantajlarını birlikte inceleyelim.

French Press ile Süt Köpürtme

09 Kasım 2020
French Press ile Süt Köpürtme

Normal siyah kahve konusunda çok iyiyiz, ancak zaman zaman günlük demlemeye biraz çeşitlilik katabilmek güzeldir. Bazen bu, buzlu kahve veya soğuk demleme yapmak anlamına gelir. Diğer zamanlarda, soğuk demlenmiş soda gibi yaratıcı kahve içecekleri yapmak anlamına gelebilir. Ancak bir çeşit katman eklemenin başka bir güçlü yolu daha vardır: köpüklü süt! Sıcak, köpüklü süt, bir fincan espressoyu, kapuçino veya latte'ye dönüştüren şeydir. Kremsi, tatlıdır ve normal olan içeceğinize biraz doku katar. Ve french pressinizde köpüklü sütü kolayca yapabilirsiniz.

Ahşap Mutfak Eşyaları Nasıl Temizlenir?

09 Kasım 2020
Ahşap Mutfak Eşyaları Nasıl Temizlenir?

Bulaşıklarınızda ani deformasyonlar görmeseniz de, doğru temizlik yapılmadıkça ahşap malzemeler uzun süre dayanmazlar çünkü kuru döngü ahşabı kurutur. İşin sırrı, ahşap malzemeleri düzgün bir şekilde temizlemek ve ilk günkü gibi kalması için iyi kullanmaktır.

 

1 2 3 4 5 6 7
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.