sadsad x
asdasd

Mutfak Ürünlerinde Hangi Tür Malzemeler Tercih Edilmeli

07 Ekim 2021
Mutfak Ürünlerinde Hangi Tür Malzemeler Tercih Edilmeli

Mutfak ürünleriniz doğru seçildiği taktirde mutfakta işlerinizi kolaylaştıracak ve yemeklerinizin lezzetine lezzet katacak. Her yaptığınız yemeğin pişirme tekniklerinin de farklı olması nedeniyle incelemeniz gereken birçok ürün bulunuyor.

Ayrıca son dönemde mutfak ürünlerinin çeşitliliğinin artması da bir hayli kafa karıştırıyor. Bu yazımızda mutfak ürünlerinin yapıldığı malzemelerin avantajlarını ve dezavantajlarını ele alacak ve ürünler arasından size en uygun olanları belirlemenize yardımcı olacağız.

İşinize Yarayacak Bıçağı Seçin

Son dönemlerde meyve ve sebzelerin doğranması için kullanılacak bıçak çeşitleri arasında en uygunları seramik bıçaklar olarak geçiyor. Seramik bıçakların bu kadar popüler olmalarının nedeni üzerlerinde kir tutmamaları ve kestiği sebze ve meyvelerin vitamin değerlerinin azalmasına sebep olmamaları. Ayrıca seramik bıçaklar rakipleri metal bıçak türlerine göre çok daha keskin ve dayanaklılar. Yani size uzun süre kullanım vadediyorlar.

Et kesmeniz için ihtiyacınız olan bıçak türlerinden söz edecek olursak şef bıçağı, sıyırma bıçağı, kasap bıçağı gibi keskin bıçaklar tercih edilmelidir. Ayrıca et bıçaklarınız özel olmalı et dışında hiçbir yiyecekle temas etmemelilerdir.

Saklama Kabı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kalan yiyeceklerinizi tencere içerisinde muhafaza etmeniz sağlığınız açısından ve besinlerinizin vitamin değerlerinin kaybolması açısından tehdit oluşturabilir. Bu durumlarda devreye saklama kapları girer. Saklama kapları içerisinde yapıldığı madde bakımından en sağlıklı olanlar cam saklama kaplarıdır. Bakır veya seramik cam kabı kullanıyor iseniz de tencerelerde olduğu gibi yemeklerinizi uzun süre içlerinde bekletmemelisiniz.

Silikon Mutfak Gereçleri

Silikon mutfak gereçleri tencereleri çizmemeleri nedeniyle en sık tercih edilen mutfak ürünleri arasına girmişlerdir. Silikon adı altında hizmet veren ürünleri almadan önce içerikleri dikkatlice incelememiz gerekmektedir. Almayı düşündüğünüz ürünün içeriğinin tamamı ile silikon olması gerekir. Yani herhangi bir plastik madde ile karıştırılmış olmamalıdır. Bu sağlığınız açısından oldukça önemlidir.

Ayrıca silikon ürünler yemeklerinizle uzun süre temas edecek ise kullanımından kaçınılmalıdır. Saklama kabı olarak tercih edilmemeli daha çok yemeklerimize kısa süreli temas ettirdiğimiz spatula,karıştırma kaşığı vb. ürünlerde kullanılmalıdır. Tencerelerimizin çizilmemesi adına karıştırma kaşığı olarak kullanılması en mantıklı seçenektir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.