sadsad x
asdasd

Silikon, Plastik Mutfak Gereçleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

04 Şubat 2022
Silikon, Plastik Mutfak Gereçleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Silikon ve plastik mutfak gereçleri, mutfağımızda kullandığımız her ürüne bir alternatif olarak üretilmiş ve piyasaya sürülmüş durumda. Kek kalıpları, yumurta fırçası, maşa, kaşık, spatula şeklinde birçok mutfak gerecinde karşımıza çıkan silikon; çelik ve teflon kalıpları, metal maşaları, tahta kaşıkları arasında bizlere alternatif olarak sunuluyor.

Peki, silikon ürünler ne kadar sağlıklı? İnsan sağlığı üzerine herhangi bir zararları var mı? Gelin hep birlikte kafamızdaki soru işaretlerini giderelim ve silikon, plastik mutfak gereçlerini daha yakından tanıyalım.

Silikon, camın da ham maddesi olan silis kumunun sıvılaştırılması sonucunda elde edilen sağlıklı ve hijyenik bir hammaddedir. Oldukça elastik olan yapısından dolayı ilginç bir şekilde yüksek sıcaklıklarda erimeden kullanılabilir.

Plastik mutfak ürünleri sıcağa karşı dayanıklı değildir. Fırında kullanılamazlar. Bunun dışında içine konulan sıcak yiyeceklerle bile etkileşime geçerek insan sağlığına zararlı hale gelebilirler. Cam mutfak ürünleri en güvenilir ve en sağlıklı kaplar arasında gösterilebilir fakat cam ürünlerin kırılma, çatlama riski ve yüzeyine temas eden malzemelere yapışma özelliği vardır.

Silikon ve Plastik Mutfak Ürünlerinin Uzun Vadede Sağlık Üzerine Etkisi Bilinmiyor

Silikon mutfak ürünleri daha çok son zamanlarda yaygınlaşan ve popülerleşen ürünlerdir. Bu nedenle de aslında çok kısa zamandır kullanımda oldukları için ileriki yıllarda insan sağlığında nasıl etkilerinin olacağı henüz bilinmemektedir. Eğer bu tarz ürünleri kullanacaksak bu alanda kendini ispatlamış markaları tercih etmeliyiz.

Mutfakta Hangi Materyalden Yapılmış Ürünleri Tercih Etmeli?

Metal ürünler birçok açıdan diğer materyaller ile kıyaslandığında birçok avantaj bulundururlar. Metal ürünlerim tercih edilmesini artıran ve en önemli özellikleri arasında gösterebileceğimiz ilk özellik dayanıklılık ve güce sahip olmalarıdır. Herhangi bir darbeye, düşmeye karşı dayanıklı olmaları, bizlere uzun ömürlü kullanım avantajı sağlar.

Metal mutfak ürünleri denince akla ilk gelen ve son derece güvenilir markalardan biri olan Narin Metal olarak kullanımınıza sunduğumuz tüm ürünler yüksek kalite ve temiz içerik güvencesi ile sizlere sunulmuştur.

Mutfağınızda kullandığınız ürünlerin içeriklerini mutlaka inceleyerek sağlığınız için en doğru kararı vermeyi unutmayın!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.