sadsad x
asdasd

Mutfaktaki En Sağlıklı ve En Yeni Moda: Titanyum Ürünler

07 Ekim 2021
Mutfaktaki En Sağlıklı ve En Yeni Moda: Titanyum Ürünler

Mutfak ürünleriniz doğru seçildiği taktirde mutfakta işlerinizi kolaylaştıracak ve yemeklerinizin lezzetine lezzet katacak. Her yaptığınız yemeğin pişirme tekniklerinin de farklı olması nedeniyle incelemeniz gereken birçok ürün bulunuyor. Ayrıca son dönemde mutfak ürünlerinin çeşitliliğinin artması da bir hayli kafa karıştırıyor. Son dönemlerde oldukça popülerleşen ve kullanımı artan ürünlerden biri olan titanyum kaplama, tüketicilerin bir hayli ilgisini çekti ve kafalarında soru işareti oluşturdu.

Gelin titanyum neymiş ve nerelerde kullanılıyormuş hep birlikte inceleyelim.

Titanyum Teknolojisi Nedir?

Titanyum doğada bulunan en sert maddelerden biridir. Tıptan mutfak ürünlerine birçok alanda kullanılmaktadır. İnsan sağlığına karşı herhangi bir tehdit içermemesi ve uyum sağlaması nedeniyle oldukça popüler olmuştur. Dünyada 100’den fazla ürün içeriğinde ve dünya markalarının çoğunda mutfak ürünlerinden biri olan tencerelerde de kullanımı yaygınlaşıyor. Titanyum kullanımını ikiye ayırmamız gerekir ise:

Silikon-seramik kaplamaya sahip olabilen saf titanyum pişirme kapları:

Son derece dayanıklı ve oldukça hafif ürünlerdir. Isıyı iyi iletemezler. Yapışmaz özellik kazandırmak amacıyla silikon-seramik ile kaplama yapılabilir. Sağlık açısından oldukça uygun bir seçimdir çünkü zararlı ve kanserojen maddeler içermez. Gıdaların tadına etki etmez ve oldukça uzun süreli bir kullanım ömrü sunar.

Alüminyum tabana ve titanyum katkılı kaplamaya sahip titanyum takviyeli pişirme kapları:

Eşit ısı dağılımı ve ısı muhafazası nedeniyle alüminyum döküm tabana sahiptir. Alüminyum baz, titanyum infüzyonlu seramik bir kaplama ile kaplanır. Titanyum özelliği dayanıklılığının ve yapışmaz lığının artmasına sağlar bu sayede güvenli ve uzun ömürlü kullanım sunar. Güvenliğini ölçmemiz için kaplamasında kullanılan malzemeye dikkat etmemiz gerekir. Diğer tavalarda olduğu gibi çizilme durumları söz konusu olduğunda toksik madde açığa çıkarımı gerçekleşmez. Bunun nedeni çizilme sonucu açığa çıkacak olan madde olan titanyumun insan vücudu ile uyumlu olması yani herhangi bir risk teşkil etmemesidir. Ek olarak yapılandırılan kaplamların içeriğine ürünü güvenle kullanmak adına bakmanız gerekmektedir. nikel, ağır metaller ve diğer zararlı malzemeleri içermediğine emin olduktan sonra ürünü gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.