sadsad x
asdasd

Narin Madeni Eşya 50 Yaşına Bastı!

15 Ağustos 2017
Narin Madeni Eşya 50 Yaşına Bastı!

Sektöründe 50 yılı geride bırakan firmamız, bugün 1000 farklı ürünün üretimini kendi bünyesinde gerçekleştiriyor.  Peki bu 50 yıllık süreçte Narin ürün yelpazesini nasıl çeşitlendirdi? :) İlk önce firmamızın kilometre taşlarından bahsedelim! :) Narin Ailesi’nin hikayesi; Süleymaniye’de küçük bir atölyede resim çerçevesi üretimi yaparken başlıyor.

Narin, 1967 yılında Sabri Narin ve oğulları Aydın Narin ve Adnan Narin tarafından Süleymaniye’de kuruldu. Narin Kardeşler, Süleymaniye'de kurulan bu atölyede, ilk olarak  el presi ile metal resim çerçevesi üretmeye başlamışlardır. Daha sonra atölyelerini genişleterek resim çerçevesi üretimini arttırmışlardır.

Aşağıda 1970 üretimi olan Narin çerçevelerini görebilirsiniz. :)

                  

1970 Narin Resim Çerçeveleri

 

İlerleyen zamanlarda atölyelerini daha büyük bir yere taşımışlar ve yeni presler koyarak paslanmaz çelikten ceviz makinesi, püre makinesi, kabak oyacağı, konserve açacağı gibi o zamanlar Türkiye’de üretimi yaygın olmayan mutfak aletleri üretimine başlamışlardır.

Üretimini ilk gerçekleştirdikleri fındık-ceviz makinesi;

                   

                                                                            1970 Narin Fındık - Ceviz Makinesi

1975 yılında Bayrampaşa’da fabrika kurarak ve yeni presler alarak, ürün gamlarını attırabilecek kapasiteye gelmişler ve çatal kaşık bıçak üretimiyle ürünlerini çeşitlendirmişlerdir. Yeni gelişmekte olan bu pazarı bir fırsat olarak değerlendiren Aydın ve Adnan Narin kardeşler, ürün gamına çaydanlık, cezve, tencere ve çay setlerini de eklemiştir.  

1994 yılında ise, Tahtakale’de mağaza açmışlar, fabrikayı Güneşli ’ye taşımışlar, fabrikanın büyümesi için yeni teknolojilere daha kolay adapte olmuşlar, yeni presler ve polisaj makineleri alarak ürünlerinin kalitelerini arttırmaya yönelik çalışmalar yapmışlardır.  

1994 yılından bu yana ürün çeşidine çatal-kaşık-bıçak ve ev serilerinin yanında masaüstü aksesuarları, horeca ve açık büfe ekipmanlarını ekleyen Narin,  üretim hattını yeni teknolojilere adapte ederek altyapısını güçlendirmeye, müşteri ihtiyaç ve beklentilerini etkin bir şekilde karşılamaya devam ediyor. Aynı zamanda 1000 farklı ürün gamı ile 9 farklı ülkeye ihracat yapıyor. 

Narin Firması olarak; yarım asırlık bu süreçte sevgi ve emeği ile bize değer katan tüm çalışanlarımıza, iş ortaklarımıza ve bizi tercih eden müşterilerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. Sektörde 50 yıldır kazandığımız bu değer ve güveni emin adımlarla korumaya devam edeceğiz.

 

BASINDA BİZ

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.