sadsad x
asdasd
Sırala
Üçlü Görünüm
Dörtlü Görünüm
%45 indirimli
%45 indirimli
%45 indirimli
Toplam 3 ürün görüntüleniyor.

Bone Porselen Nedir?

Bone porselen, kemik tozundan yapılmış bir çeşit porselen türüdür. Kemik tozundan imal edildiği için dayanıklılığı ve kalitesi oldukça yüksektir. Isı değişimlerine karşı hassasiyetleri olmadığı için çatlama olmaz. Kırılganlık bakımından da diğer porselenlere göre çok daha sağlamdır. Aynı zamanda kahve gibi leke oluşturabilecek maddelerin iz bırakmasını önler.

Bone Hangi Malzemeden Yapılır?

Bone serisi üretiminde kemik külü kullanılır. Bu kemik külleri sığırların uyluk kemiğinin ısıl işleme uğramasıyla elde edilmektedir. Bone serisi üretimi yapan tüm fabrikalarda bu madde ham madde olarak kullanılmaktadır.

Bone China Nasıl Anlaşılır?

Bone China yemek takımları içerdiği kemik tozu sayesinde diğer porselenlere göre çok daha sağlamdır. Ürünlerin incelik-kalınlık durumu, şeffaflığı ve pürüzsüzlüğü set serileri arasında farklılık gösterir. Porselen ve Bone China iki adet ürünü ters çevirip baktığımızda Bone China porselenin ışık geçirdiğini görürsünüz. Bone China’lar kullanılan kemik tozu sayesinde porselende elde edilemeyen kırık beyaz bir renge sahiptir.

Bone China Porselen Nasıl Yapılır?

Bone China'da ilk fırınlama klasik sert porselen fırınlamasından daha yüksek bir ısıda yapılır (1200-1300 derece). Kemik tozu ısıya karşı çok hassas olduğundan çok kontrollü olmak gerekir. İlk fırınlamada Bone China 20% oranında çeker ve bu da kesinlikle biçim bozulmasına ve çatlamaya sebep olabilir. Oluşabilecek kusurları engellemek için her parça "crank" adı verilen reflektör üzerine yerleştirilir. Çekme işlemi gerçekleşirken malzeme "crank" profilin içinde kaldığından şekil bozukluğu olmaz. Daha sonra sırlama işlemi gerçekleştirilir. İkinci fırınlamaya geçildiğinde ise sırlanmış parçalar direkt olarak ateşe maruz kalmayacak şekilde fırına atılır. Bu son fırınlama işleminde Bone China porselen kırık beyaz rengini alır. En son da dekorlama işlemi yapılır. Bone Chine porselen, hammaddesi üretildikten sonra oluşturulacak parçaya göre şekil verilerek oluşturulur.
Bone Porselen Ürünleri Ne Kadar?
Bone porselen ürünlerinin fiyatları, üretimlerine ve set halinde satılmalarına göre değişkenlik gösterebilir. Kaliteli bir ürün alacağınız için yıllarca kullanabilirsiniz. Bu da size bütçeniz için tasarruf sağlar. Narin Metal’de her bütçeye uygun Bone porselen ürünlerimiz mevcuttur.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.